Logo
  • YouTube
  • Facebook
  • Linkedin
  • Turkish

We Have Brought Silicon Valley to Besni
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Erdemli ve Başarılı Birey projesi kapsamında Similasyon Alanında Dünyanın ilk üç firması arasında bulunan SANLAB Kurucusu Sayın Salih Kükrek’i ağırlayarak meslek dersleri öğretmenleri ile buluşturdu.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar törende yaptığı konuşmada Bilişim Vadisi’nden Silikon Vadisi’ne Devlet tarafından gönderilen yegâne teknoloji şirketi SANLAB’ın kurucusu Salih Kükrek’i Besni’de ağırlamaktan ve sizinle buluşturmaktan gururluyuz dedi. Yazar konuşmasında Simülasyon alanında ülkemizin ihtiyacı olan teknolojileri, ekibiyle birlikte millileştirme amacıyla teknoloji odaklı girişimcilik yoluna çıkan bununla yetinmeyerek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile başlayan SANLAB yolculuğu ülkemizde TÜBİTAK MAM Marmara Teknokent’teki ar-ge merkezi ve İstanbul’daki teknoloji üretim merkezi ve ABD’de Florida Simülasyon Vadisi ofisi ile devam etmektedir dedi.

SANLAB’ın kurucusu Salih Kükrek ise sahneye çıktıktan sonra girişimcilik ve teknoloji üzerine sohbet ederek soruları cevapladı. Meslektaşlarının girişimcilik noktasında rahat olmasını teknolojik olarak ele geçirdikleri üstünlüğün tüm diğer alanlarda da devam etmesi gerektiği vurguladı.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar’ın Salih Kükrek’e plaket takdiminden sonra program sona erdi.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kara araçları ve özellikle iş makinası simülatörleri ve 6 DOF hareketli platform konularında dünyada ilk 3 firma arasında yer alan SANLAB yönetimi ve çalışanlarını tebrik ediyor, Salih Kükrek hocamıza da bu anlamlı yolcuğunda başarılarının devamını diliyoruz.


Past News


<< Turkey introduces SANLAB’S Training Technology to young entrepreneurs.
<< Success Plaque to SANLAB Simulation
<< SANLAB Simulation participated into Technology Development Zones’ Summit
<< Science, Technology and Industry Ministry Award Ceremony
<< SANLAB Simulation opened one more new office in Kadıköy
<< Science, Technology and Industry Ministry Nihat Ergün meet 10 entrepreneurs
<< Sabah Gazetesi: Yerli simülatörde KOBİ imzası
<< Korea R&D Collaboration Matchmaking Event

All News